1. Podziękowania.

– Serdecznie dziękujemy pielgrzymom, którzy nawiedzili Sanktuarium w Gietrzwałdzie za ufundowanie nowych naczyń liturgicznych do sprawowania sakramentu chrztu świętego.

– Bóg zapłać Pani Barbarze Szaforskiej oraz Państwu Joannie i Grzegorzowi Dynek za piękne kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

– Dziękujemy Panu Hubertowi Grali za pączki ofiarowane dla dzieci, które wczoraj pielgrzymowały do Przasnysza i Rostkowa.

– Bóg zapłać mieszkańcom Kowala za ofiarę na kościół wysokości 260 zł.

 

  1. Słodka Niedziela. Dzisiaj przeżywamy „Słodką niedzielę” – dziewczynki ze scholi zapraszają na „coś słodkiego”. Zebrane przy tej okazji środki przeznaczone są na potrzeby scholi.
  2. Rada parafialna. W niedzielę 25 września podczas Mszy św. o g. 11.45 zostaną zaprzysiężone nowe Rady Parafialne: Gospodarcza i Duszpasterska. Dziękuję członkom Rady Gospodarczej, którzy na ostatnim spotkaniu w czerwcu wyrazili wolę dalszej współpracy. Jeśli ktoś z pozostałych członków Rady, nieobecnych na spotkaniu czerwcowym, chciałby kontynuować swoją posługę wobec parafii, bardzo proszę o informację. Chodzi o przygotowanie nominacji, które podpisze ksiądz Dziekan.

O składzie Rady Duszpasterskiej decydują dokumenty 43. Synodu Płockiego.

  1. Odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Także w najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
  2. „Nie jesteś sam” – Wieczór Uwielbienia. W najbliższy piątek po Mszy św. o g. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można skorzystać z daru modlitwy wstawienniczej. Każdy, kto czuje się samotny, czasem bezsilny w swoich życiowych zmaganiach, będzie mógł doświadczyć wsparcia i modlitwy wspólnoty, którą jesteśmy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zawierzać się Panu Bogu. On każdemu z nas przypomina: Nie jesteś sam…
  3. Bierzmowanie. Mija termin składania deklaracji przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie rozpocznie cykl trzech spotkań wieczornych od 30 września do 2 października. Swoją wolę przyjęcia sakramentu zadeklarowała większość uprawnionych. Rozumiemy, że ci, którzy nie złożyli deklaracji, na chwilę obecną nie widzą potrzeby przyjęcia tego sakramentu. Szanujemy ich decyzję.
  4. Darmowe porady prawne. Na terenie naszej parafii w Baboszewie przy ul. Cichej 13, powstała nowa Kancelaria Adwokacka Pani Pauliny Dąbrowskiej. Wtorek 27 września będzie dniem darmowych porad w Kancelarii. Każdy, kto potrzebuje pomocy prawnej, będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z porady w godzinach od 8.00 do 16.00.
  5. Apel Komendanta Policji w Płońsku. W związku z rosnącą liczbą różnego rodzaju oszustw, Pan Komendant zwraca się z apelem o daleko idącą ostrożność i roztropność, byśmy nie stali się ofiarami tych, którzy próbują wykorzystać naszą życzliwość i łatwowierność.
  6. Intencje.