1. Podziękowanie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zgodzili się kontynuować lub rozpocząć swoja posługę w Radach Parafialnych. Dzisiaj na sumie odbędzie się (odbyło się) uroczyste zaprzysiężenie nowych Rad. Bardzo liczę na dobrą współpracę, wartościowe pomysły, konstruktywną krytykę – wszystko, co będzie służyć dobru naszej parafii.

– Wielkie Bóg zapłać Panu Tadeuszowi Cichockiemu za pomoc w uporządkowaniu terenu parafialnego za nową plebanią.

– Bóg zapłać za złożone w tym tygodniu ofiary na kościół wysokości 100 zł i 200 zł.

  1. Różaniec. W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Różaniec o g. 8.30, po nim Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. udamy się z Komunią św. do chorych.
  2. Pierwsza niedziela miesiąca. W niedzielę różaniec o g. 11.15, po Sumie adoracja i Procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną.
  3. Bierzmowanie. Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu Polski przygotowanie do bierzmowania powinno trwać trzy lata. Uwzględniając specyfikę naszej parafii chcemy ten okres nieco skrócić. W tym roku przygotowanie rozpoczną uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół średnich. Bierzmowanie odbędzie się za rok (na przełomie września i października 2023r.). Przygotowanie rozpocznie cykl trzech spotkań wieczornych od 30 września do 2 października. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek i w sobotę na g. 19.30, a w niedzielę na Mszę św. o g. 17.00.

Spotkania mają charakter otwarty: zapraszamy nie tylko kandydatów do bierzmowania, ale wszystkich, którzy chcą się rozwijać duchowo, być bliżej Jezusa.

  1. Darmowe porady prawne. Przypominamy, że w Baboszewie przy ul. Cichej 13, działa Kancelaria Adwokacka Pani Pauliny Dąbrowskiej. W najbliższy wtorek, 27 września, będzie można skorzystać z darmowej porady prawnej. Pani Adwokat zaprasza od 8.00 do 16.00.
  2. ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata”. Akcja ta odbywa 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę zapraszamy w środę, o godz. 15:00, pod pomnik św. Jana Pawła II przy naszym kościele.
  3. Pielgrzymki parafialne. W środę 5 października planujemy wyjazd parafialny do Torunia i na tamę do Włocławka. W Toruniu czeka nas m. in. zwiedzanie Starego Miasta, Piernikarni Starotoruńskiej, zamku krzyżackiego. We w Włocławku odwiedzimy Muzeum bł. ks. Popiełuszki, przeżyjemy Drogę Krzyżową. Koszt wyjazdu to 120 zł. Z kolei w sobotę 8 października, do Smardzewa pielgrzymować będą Koła Różańcowe. Chętni na te wyjazdy mogą zapisywać się w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że ze względu na coraz krótsze dni i niepewną pogodę, na Jasną Górę udamy się na wiosnę przyszłego roku.
  4. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu Pan Bóg wezwał z naszej wspólnoty Wojciecha Gajewskiego. Niech obdarzy go łaską nieba: Wieczny odpoczynek…