1. Podziękowanie za kwiaty. Bardzo dziękujemy Pani Wioletcie Dereckiej oraz państwu Edycie i Jackowi Pomianowskim za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

– Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kościół wysokości 100 zł.

  1. Różaniec. Zapraszamy na różaniec codziennie na g. 16.30. Po różańcu Msza św.

W poniedziałki i piątki zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Podczas różańca z udziałem dzieci, będziemy poznawać sylwetki świętych, po to, aby na koniec miesiąca 29 października w sobotę, przeżyć wspólnie Bal Wszystkich Świętych. W tym dniu dzieci będą mogły przebrać się za wybranego Świętego, zaprezentować jego sylwetkę, wziąć udział w konkursach, quizach i wspólnej zabawie.

  1. Pierwszy piątek miesiąca. W najbliższy piątek, w ramach adoracji, modlić się będziemy na różańcu o g. 16.30. W trakcie modlitwy będzie możliwość spowiedzi.
  2. Puszka na budowę kościoła. W związku z prośbą ks. proboszcza Tomasza Markowicza, w najbliższą niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze z parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku będą zbierać ofiary do puszek na budowę nowej świątyni.
  3. Pielgrzymki parafialne. W środę 5 października wyjeżdżamy do Torunia i na tamę do Włocławka. Wyjazd spod kościoła o g. 7.30. W związku z pielgrzymką, w tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

W sobotę 8 października pielgrzymować będziemy do pobliskiego Smardzewa. Wyjazd spod kościoła o g. 9.30.

Pozostały jeszcze trzy wolne miejsca na wyjazd do Torunia oraz kilka wolnych miejsc na wyjazd do Smardzewa.

 

Kalendarz liturgiczny. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

– piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej