Ogłoszenia parafialne, XXXI n. zw. 30 października 2022r.
1. Podziękowania.
– Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży z naszych szkół za uporządkowanie opuszczonych i zapomnianych mogił na cmentarzu.
– Ks. Jakub Trzópka SDS przekazuje podziękowania z Meksyku Kołom Różańcowym naszej parafii za okazane wsparcie. List Ks. Jakuba został zamieszony w gablocie przed kościołem.
– Dziękujemy P. Dawidowi Rajczakowi za nową tablicę informacyjną zamontowaną na cmentarzu.
– Bóg zapłać za złożone w tym tygodniu ofiary na kościół z Arcelina wysokości 200 i 100 zł.
2. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kościele o g. 9.00 oraz na cmentarzu ok. godz. 11.30. Z Kościoła wyruszymy procesyjnie o g. 11.00, następnie w procesji żałobnej wokół cmentarza będziemy się modlić za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach „jednorazowych”. Po procesji Eucharystię w intencji zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z wypominek odprawi ks. dr Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego w Popowie. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone zostaną na uporządkowanie naszego cmentarza po Uroczystości Wszystkich Świętych.
3. Dzień Zaduszny. We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 9.00, 11.30, i 17.00. W tym dniu staramy się pomóc zmarłym jak najszybciej opuścić czyściec i wejść do grona zbawionych. Jedną z najstarszych, form pomocy, jaką im niesiemy jest tzw. „modlitwa dzwonów” – nazywana także „podzwonnym”. Przy pogrzebie dzwony towarzyszą zmarłym opuszczającym świątynię. W Dzień Zaduszny są wyrazem naszej pamięci, miłości i troski o zbawienie naszych bliskich. Z prośbą o dar tej modlitwy możemy zwracać się do Pana Andrzeja – naszego kościelnego. Na różaniec za zmarłych z wypominek jednorazowych zapraszamy na cmentarz o g. 18:00.
4. Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św., od. g. 16.30.
– W sobotę adoracja i różaniec o godz. 8.30. Następnie Msza św. w intencji grup parafialnych.
5. Warsztaty muzyczne. W najbliższą sobotę na g. 9.00 zapraszamy scholę parafialną oraz młodzieżowy zespół muzyczny na warsztaty, które poprowadzą zaproszeni goście (Ricky Lion). Niestety salka parafialna jest za mała, dlatego warsztaty odbędą w Świetlicy Środowiskowej. Dziękujemy Panu Bogdanowi Pietruszewskiemu, wójtowi naszej Gminy za użyczenie nam sali.
6. Odwiedziny chorych. Ze względu na sobotnie warsztaty, do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się wyjątkowo nie w sobotę, ale w piątek od g. 10.00.
7. Pierwsza niedziela miesiąca. W najbliższą niedzielę zapraszamy na g. 11.15 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.
8. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Kwasner, Zofię Górską i Mariannę Skolimowską. Niech Bóg obdarzy je łaską nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
9. Intencje