Ogłoszenia parafialne, XXXII n. zw. 6 listopada 2022r.

  1. Podziękowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Balu Wszystkich Świętych dla dzieci z naszej parafii. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Pawlakowi za udostępnienie Sali, Panu Hubertowi Grali za ofiarowane pieczywo, Panu Marcinowi Dereckiemu za profesjonalną obsługę muzyczną, naszym Druhom Strażakom za zabezpieczenie trasy przemarszu. Słowa szczególnej wdzięczności należą się Pani Agnieszce Żukowskiej za ogromne zaangażowanie i wielkie serce okazywane dzieciom. Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę, Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy także za udział we wczorajszych warsztatach muzycznych.

– Bóg zapłać Państwu Alicji i Grzegorzowi Dobaczewskim za przygotowanie i współfinansowanie podestu, z którego korzystaliśmy podczas Uroczystości Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu.

– Państwu Edycie i Jackowi Pomianowskim dziękujemy za kwiaty ofiarowane do kościoła.

– Dziękujemy Panu Andrzejowi Oszmańskiemu, który w ostatnich dniach spędzał długie godziny na cmentarzu troszcząc się o to, aby nasza nekropolia w tym wyjątkowym czasie Wszystkich Świętych, wyglądała pięknie i dostojnie. Wielkie Bóg zapłać.

  1. Opłatek wigilijny. Podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne, które Pan Marcin, nasz organista, od poniedziałku będzie dostarczał do naszych domów. Ponieważ Pan Marcin nie pracuje w pełnym wymiarze, dlatego wspólnie zdecydowaliśmy, że ofiary, które zwyczajowo składamy przy tej okazji, zostaną przeznaczone na utrzymanie Pana Organisty (Urząd Skarbowy, ZUS), oraz na parafialne duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

Plan od 07.11.2022 do 14.11.2022:

– Poniedziałek od 8.30 – Kruszewie i Korzybie od strony Kruszewia;

– Wtorek od 8.30 – Kowale Maława.

– Środa od 8.30 – Kiełki Nowe, Kiełki Stare

– Sobota od 9.00 – Korzybie

  1. Święto Niepodległości. W czwartek 10 listopada o g. 12.00 w naszym kościele rozpoczną się Gminno – Parafialne obchody Święta Niepodległości. Po Eucharystii zaplanowany jest program słowno-muzyczny oraz przemarsz na cmentarz, gdzie zostaną złożone kwiaty przy grobie nieznanego żołnierza. W piątek 11 listopada zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o g. 10.00. W tym dniu Bp. Płocki udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
  2. Bierzmowanie. W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. W czasie spotkania młodzież zostanie podzielona na kilkuosobowe grupy. Każda grupa będzie miała swojego lidera, który będzie ją wspierał w procesie przygotowania do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy także liderów – osoby, które wyraziły gotowość pracy z młodzieżą.
  3. Wypominki. Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się za zmarłych z wypominek zgłoszonych w tym roku. Gdyby zdarzył się jakiś błąd w nazwisku, brak jakiejś osoby, bardzo przepraszamy i prosimy, aby to zgłosić.
  4. Nabożeństwa. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę po Mszy św. wieczorowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki na pół godziny przed Mszą św. wieczorową adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Klimek, Mariannę Janinę Kolankowską, Barbarę Chudzyńską, Janinę Sekułę, Annę Urszulę Barcińską. Wieczny odpoczynek….