Ogłoszenia, Chrystusa Króla 20 listopada 2022r.
1. Podziękowania.
– Bardzo dziękujemy za pomoc i opiekę nad dziećmi ze scholi podczas wieczoru filmowego oraz nad ministrantami podczas wyjazdu do Płocka na kręgielnię. Bez zaangażowania i poświęcenia wielu szlachetnych osób, tego typu wydarzenia duszpasterskie byłyby niemożliwe do zrealizowania. Dlatego jeszcze raz: wielkie Bóg zapłać!
– Dziękujemy za anonimową ofiarę na kościół wysokości 100 zł, oraz za ofiarę z Baboszewa na ogrzewanie kościoła wysokości 500 zł.
2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, którą przeżywamy jako Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Już teraz zapraszamy na RORATY, które będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki, po roratach zapraszamy dzieci na wspólne śniadania do sali parafialnej.
3. Modernizacja oświetlenia. W tym tygodniu zakończyliśmy prace nad poprawą oświetlenia w naszym kościele. Wymienione zostały wszystkie reflektory zarówno w nawie głównej świątyni, jak i w nawach bocznych. Koszt prac wyniósł 5 tyś. zł.
4. Wspomnienie św. Cecylii. We wtorek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W intencji pana Marcina Błaszczaka – naszego Organisty, Scholii Parafialnej, Chóru, Zespołów Muzycznych, Orkiestry Dętej, oraz wszystkich osób zaangażowanych w posługę muzyczną w naszej wspólnocie, zostanie odprawiona Msza św. 22 listopada o g. 17.00. Przez wstawiennictwo św. Cecylii będziemy się modlić o błogosławieństwo i łaski dla tych, którzy dzielą się z nami swoim talentem i wielbią Boga poprzez muzykę i śpiew.
4. Rada Parafialna. W najbliższa sobotę na g. 15.00 zapraszamy na spotkanie Radę Gospodarczą oraz Radę Duszpasterską.
5. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Za tydzień czwarta niedziela miesiąca. Po Mszy św. o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
6. Opłatek Wigilijny. W tym tygodniu Pan Organista dostarczy opłatek do naszych domów, według następującego planu:
Wtorek od. 8.30 – Cieszkowo Stare
Środa od 8.30 – Brzeście
Czwartek od. 8.30 – Cieszkowo Nowe, Cieszkowo Kolonia
Piątek od 8.30 – Brzeście Nowe
Sobota od 9.00 – Krościn
7. Intencje
8. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Borkowską oraz Wiesława Lecha Urbańskiego. Wieczny odpoczynek….