1. Podziękowania. Kończymy dzisiaj Rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. dr Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Ośrodka Caritas w Popowie. Serdecznie dziękujemy Ks. Grzegorzowi za dar modlitwy, świadectwo wiary i słowo Boże do nas głoszone.
• Na ręce ks. kan. Stanisława Gutowskiego dziękujemy kapłanom, którzy w czasie tych rekolekcji posługiwali w konfesjonałach.
• Dziękujemy Kołom Różańcowym, Apostolstwu Dobrej Śmierci i wszystkim osobom, które prowadziły różaniec i trwały na adoracji Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje to czas duchowej walki, które nie da się wygrać bez modlitwy. Za dar tej modlitwy wielkie Bóg zapłać!
• Dziękujemy naszym zespołom muzycznym, scholi, i wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć te rekolekcje. Nade wszystko dziękujemy wam – Siostry i Bracia – za Waszą obecność, wspólną modlitwę, czas spędzony przed Najświętszym Sakramentem.
• Dziękujemy za ofiarowane na plebanię ciasta i inne produkty pokarmowe. Bóg zapłać!
2. Pierniki Bożonarodzeniowe. Dzieci będą rozprowadzać przed kościołem przygotowane przez siebie pierniczki Bożonarodzeniowe. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży naszej parafii.
3. Roraty. Na Msze św. o Matce Bożej w Adwencie zapraszamy o godz. 6:30. Dzieci biorące udział w roratach, w poniedziałki, środy i piątki zapraszamy na śniadania do sali parafialnej.
4. Boże Narodzenie. W sobotę 24 grudnia – dzień Wigilii. Po tradycyjnej wieczerzy wigilijnej w naszych domach, zapraszamy wszystkich na Pasterkę, aby powitać Nowonarodzonego Jezusa. Podobnie, jak rok temu, będziemy sprawować dwie Pasterki: pierwsza z udziałem dzieci o g. 20.00, druga o g. 22.00.
Podczas Pasterki z udziałem dzieci zostanie rozstrzygnięty „konkurs roratni”. Bardzo prosimy dzieci, które uczestniczyły w roratach, aby najpóźniej do piątku przekazały nam podpisane i uzupełnione plansze roratnie.
Na g. 21.40 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego.
W niedzielę pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o g. 8.00; 10.00; 11.45 i 17.00.
5. Msza św. w intencji zmarłych w roku 2022. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, na g. 11.45 zapraszamy wszystkich, którzy w kończącym się roku utracili bliską osobę. Będziemy się modlić za zmarłych w roku 2022 – tych, których po raz pierwszy zabraknie przy naszym wigilijnym stole.
6. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu Pan Bóg wezwał z naszej wspólnoty śp.: Józefa Brojka. Rodzinie śp. Józefa, która prosiła, aby uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów złożyli ofiary na potrzeby parafii, dziękujemy za piękny gest będący wyrazem ich wiary. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy złożyli na ten cel 400zł. Niech Dobry Bóg obdarzy śp. Józefa łaską nieba: Wieczny odpoczynek…