1. Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy na ten cel 5260 zł.
  2. Środa Popielcowa. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem pokuty i nawrócenia jest starożytny obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9:00; 11:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nabożeństwa Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 17.00 oraz na Gorzkie Żale w każdą niedzielę na godz. 11:30. Gorzkie Żale będą zakończone procesją i błogosławieństwem. W czasie Wielkiego Postu wypominkami z g. 11.45 będziemy się modlić przed Mszą św. o g. 17.00.
  4. Kurs Przedmałżeński. Cykl spotkań dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpocznie się w niedzielę 26 lutego po Mszy św. o g. 17.00. zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie w sali katechetycznej.
  5. „Mój dzień dla… RODZINY”. Podobnie, jak w ubiegłym roku podejmujemy inicjatywę pod hasłem: „Mój dzień dla…” Rok temu prosiliśmy Boga o pokój dla naszej ojczyzny i świata. W tym roku chcemy prosić o zgodę w naszych domach, wzajemny szacunek i miłość. W jaki sposób włączyć się w tę akcję? Chętni mogą w Wielkim Poście ofiarować jeden dzień postu o chlebie i wodzie oraz dowolną modlitwę w intencji rodzin naszej parafii. Można zadeklarować swój udział w tym dziele i zapisać się na listę, by każdego dnia ktoś z naszej wspólnoty podejmował ten trud. Lista wyłożona jest na bocznym ołtarzu.
  6. Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, składając ofiarę do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.
  7. Intencje.
  8. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Annę Stanisławę Zimowską, Jana Żochowskiego, Zofię Prusinowską i Janinę Baranowską. Niech Dobry Bóg obdarzy ich chwałą nieba. Wieczny Odpoczynek…