1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. W tych dniach wspominamy w liturgii ostatnie wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa na ziemi.
  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. W czasie Mszy św. kandydaci na ministrantów otrzymają komże i zostaną włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W Wielki Piątek Nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 18:00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego adoracja do g. 23:00. Ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na Kościół w Ziemi Świętej. W tym dniu wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły.
  • W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20:00. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą świece. Po Liturgii Paschalnej adoracja o charakterze eucharystycznym do g. 23.00.

Adoracja i czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od g. 8.00.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w naszym kościele co godzina, od g. 9:00 do 15.00 oraz przed wieczornym nabożeństwem o g. 19.30.

  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja wraz z procesją o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o godz. 10:00, 11:45 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o g. 8:00. Serdecznie zapraszamy Asystę Procesyjną i prosimy o przygotowanie chorągwi, feretronów, baldachimu.
  1. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt, układ Mszy św. według porządku niedzielnego.

 

  1. Podziękowania. Scholi dziękujemy za przygotowanie palemek, a wszystkim, którzy je nabyli za złożone ofiary wysokosci 3350 zł. Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Stępkowskiej za przygotowane na dzisiejszą liturgię palmy. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Szeludze za pomoc w wykonaniu nowego podjazdu ułożonego przy schodach kościoła.
  2. Kancelaria parafialna. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie.
  3. Kwiaty do Grobu Pańskiego. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Ministranci będą też rozdawać foldery zawierające opis śniadania wielkanocnego w chrześcijańskim domu.
  4. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu nasza wspólnota pożegnała śp. Henryka Rydzewskiego. Bóg zapłać rodzinie zmarłego za piękną inicjatywę, zgodnie z którą uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów mogli złożyć ofiary na potrzeby kościoła. Złożono na ten cel 685 zł. Prośmy Boga, aby śp. Henryka przyjął do chwały nieba. Wieczny odpoczynek…