1. Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypominamy sobie, jak wielkie jest Boże Miłosierdzie i że w nim jest cala nadzieja nasza. Ta niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
2. Wyjazd do Płocka. Wczoraj dzieci z naszej parafii – ministranci i schola – wyjechały do Płocka na przedstawienie zatytułowane „Przypadkowy Bohater”. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji wyjazdu.
3. Bierzmowanie. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęliśmy formację kandydatów do bierzmowania. Przygotowanie przebiega zgodnie z wytycznymi Komisji Wychowania i Synodu Płockiego: odbywają się zarówno spotkania ogólne, jak i formacja w małych grupach. Część kandydatów do bierzmowania prawdopodobnie zrezygnowała z przystąpienia do tego sakramentu, ponieważ – bez podania ważnej przyczyny – nie bierze udziału w spotkaniach formacyjnych – czy to ogólnych, czy w małych grupach. Szanujemy te decyzję – jeśli ktoś uznał, że na obecnym etapie życia bierzmowanie nie jest mu potrzebne, ma takie prawo. Nie będziemy niczego narzucać. Tych, którzy chcą się przygotować do sakramentu bierzmowania, aby przyjąć go świadomie i godnie, zapraszamy po wieczornej Mszy św. na spotkanie formacyjne.
4. Droga Światła. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek, przeżywaliśmy w naszym kościele Drogę Krzyżową. Okres Wielkanocny to czas, kiedy możemy przeżywać Drogę Światła, dziękując Jezusowi za Jego zwycięstwo nad śmiercią. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo w najbliższy piątek na godzinę 18.30, po Mszy św. wieczorowej.
5. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców oraz dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
6. Odeszli do wieczności. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Jadwigę Sitkowską oraz Celinę i Stanisława Wieruckich. Niech Dobry Bóg obdarzy ich łaską nieba: Wieczny odpoczynek…