1. Podziękowania.
– Bardzo dziękujemy Państwu Renacie i Andrzejowi Oszmańskim za kwiaty do figurki Matki Bożej.
– Dziękujemy wszystkim, którzy porządkując groby na cmentarzu, starają się segregować śmieci i składują tzw. śmieci gnilne (żywe kwiaty, ziemię z doniczek) obok kontenera. Dziękujemy także tym, którzy zabierają odpady do domu. Pamiętajmy, że kontenery przy cmentarzu przeznaczone są tylko na śmieci cmentarne, a za ich wywóz – płacimy wszyscy.
– Dziękujemy Panu Hubertowi Grali za pączki ofiarowane dla ministrantów na wczorajszy wyjazd.

2. Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej. Wczoraj reprezentacja naszych ministrantów wzięła udział w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej. Chłopcy, pod opieką swojego trenera ks. Dawida, zajęli I miejsce. Jako zwycięzcy zostali zaproszeni do Gniezna na Turniej Ogólnopolski, gdzie mogą reprezentować nie tylko parafię ale całą Diecezję Płocką. Gratulujemy!

3. Nabożeństwa majowe sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.00.

4. „Spotkanie z Matką”. Wszystkie osoby należące do grup parafialnych: Scholi i Ministrantów (wraz z rodzicami), Oazy, Kół Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła, Chóru Parafialnego, Lektorów, Zespołów Muzycznych, Orkiestry, Asysty Procesyjnej, Rad Parafialnych – zarówno Gospodarczej, jak i Duszpasterskiej – serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na specjalne nabożeństwo majowe połączone ze wspólnym biesiadowaniem. Spotkanie rozpocznie Litania Loretańska, którą zaśpiewamy o g. 16.00 na placu za nową plebanią. Następnie rozpocznie się część integracyjna przy grillu i wspólnej zabawie. Przewidzianych jest wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

5. Odpust Parafialny. W niedzielę 21 maja przeżywać będziemy Odpust ku czci naszego Patrona św. Urbana. Podczas wszystkich Mszy św. kazania będzie głosił ks. Andrzej Janicki wice-oficjał Sądu Biskupiego w Płocku. Na sumę serdecznie zapraszamy asystę procesyjną.

6. Pierwsza Komunia Święta. Za tydzień po Mszy św. o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Koła Różańcowe. W 1826 r. narodziła się nowa forma modlitwy różańcowej “ŻYWY RÓŻANIEC” – grupy osób, które zobowiązały się codziennie odmawiać Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo, rozważając jedną tajemnicę z życia Pana Jezusa i Jego Matki. W naszej parafii także wiele osób włącza się w modlitwę Kół, czy też Róż Różańcowych. Ta swoista tarcza modlitewna ogarnia nas wszystkich i pomaga nam w trudnych sytuacjach – choć często nawet o tym nie wiemy. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby się w ten łańcuch modlitwy włączyć.