1. Zesłanie Ducha Świętego, które dziś obchodzimy, to jeden z najważniejszych dni w życiu Kościoła. To Duch Święty sprawił, że wystraszeni uczniowie Jezusa wyszli z Wieczernika, aby głosić światu Ewangelię. Niech także nas umacnia swoimi darami, przemienia nasze myślenie, nasze życie. Jutro drugi dzień świąteczny i jednocześnie Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
2. Podziękowania. Bardzo dziękujemy uczestnikom pielgrzymki „Śladami św. Jana Pawła II” za ufundowanie świec procesyjnych („akolitek”) do naszego kościoła.
– Bóg zapłać rodzinie z Rzewina za wpłaconą na konto darowiznę na rzecz parafii wys. 200 zł.
– Bardzo dziękujemy Państwu Joannie i Grzegorzowi Dynek oraz Edycie i Jackowi Pomianowskim za kwiaty ofiarowane do kościoła.
3. Pierwsza Komunia Święta. Uroczystość Pierwszej Komunii przeżyjemy w najbliższą niedzielę o g. 11.45
– Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. od poniedziałku o g. 18.40.
– Spowiedź dzieci i ich rodzin: w czwartek – klasa 3a i piątek – klasa 3b o g. 16.30. W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji spowiadających się dzieci.
4. Nabożeństwo majowe. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. Od czwartku 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
5. Pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
– W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Będzie to adoracja w intencji dzieci, które po raz pierwszy będą korzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończy błogosławieństwo przed Mszą św.
– W sobotę różaniec o godz. 8.30, następnie Msza św. Wspólnot.
– W niedzielę, w związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej adoracja i różaniec o g. 9.30. Ze względów organizacyjnych nie będzie procesji.
6. Lednica. W sobotę o g. 5.00 wyjazd spod kościoła na XXVII SPOTKANIE MŁODYCH w Lednicy.
7. Chorzy. W związku z wyjazdem młodzieży naszej parafii do Lednicy, wyjątkowo w tym miesiącu, chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od g. 14.00.
8. Śmieci cmentarne. Przed dwoma tygodniami przypominaliśmy, że kontenery przy cmentarzu przeznaczone są tylko i wyłącznie na śmieci cmentarne. Niestety, ktoś regularnie wyrzuca do stojącego przy bramie kontenera oraz w jego pobliżu, różnego rodzaju śmieci domowe i budowlane. Ostatni rachunek za śmieci wyniósł 4800 zł. (i nie był to najwyższy z rachunków). Z tego powodu kontener spod bramy będzie przestawiony za szlaban i obydwa kontenery zostaną objęte monitoringiem. Przepraszamy za utrudnienia, które to spowoduje, ale chodzi o Państwa pieniądze – za wywóz śmieci płacimy wszyscy.
9. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Zbigniewa Kłoszewskiego. Wieczny odpoczynek…