1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Punktem kulminacyjnym tego dnia są procesje z Najświętszym Sakramentem przemierzające ulice naszych miast i wiosek.
– Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy: przy domach p. Leśniewskich, Państwa Dąbrowskich, Państwa Siejka oraz przy blokach.
– Dziękujemy całej asyście procesyjnej, wszystkim grupom parafialnym, chórowi, scholi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, dzieciom komunijnym.
– Druhom strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy i zaangażowanie w procesję.
– Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu: wszystkim, którzy wędrują w procesji Bożego Ciała niosąc w sercu pragnienie, aby Bóg był obecny w ich codziennym życiu.

2. Bierzmowanie. Z powodu małego zainteresowania nie odbędzie się zaplanowany na sobotę wyjazd formacyjny kandydatów do bierzmowania. Wpłacone pieniądze będzie można odebrać od animatorów grup. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 18 czerwca po Mszy św. o g 17.00

3. Na spływ kajakowy wyjadą dzieci ze scholi oraz ministranci. Wyjazd spod naszego kościoła w sobotę o g. 8.00.

4. Suplikacje. Cała nasza ojczyzna dotknięta jest suszą. Dlatego po Mszach św. będziemy modlić się suplikacjami prosząc Boga o deszcz.

5. Pomoc poszkodowanym. W ostatnich dniach jedna z rodzin naszej parafii przeżyła dramat pożaru. Każdy z nas mógłby się znaleźć w podobnej sytuacji. Takie wydarzenia są zawsze sprawdzianem naszej wiary, tego, jak w praktyce codziennego życia wypełniamy przykazanie miłości Boga i bliźniego.
Dlatego w najbliższą niedzielę, ofiary, które będziemy składać na tacę podczas wszystkich Mszy św., będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym.

W pomoc poszkodowanym w pożarze włącza się także Koło Gospodyń z Baboszewa, które zorganizuje kiermasze ciast
– w niedzielę 11 czerwca w Dziektarzewie, podczas zawodów strażackich,
– oraz 18 czerwca w Goszczycach, podczas Rajdu Rowerowego.
Osoby, które chciałby pomóc piekąc ciasta, mogą się zgłaszać do Pań z Koła Gospodyń.

Z góry dziękujemy za otwarte serca i okazaną pomoc.