1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, dzieciom komunijnym, ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, orkiestrze, straży pożarnej, tym, którzy udekorowali swoje domy, aby dać wyraz wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

– Wczoraj dzieci i młodzież z grup parafialnych wzięli udział w spływie kajakowym. Dziękujemy za pomoc w organizacji tych wydarzeń opiekunom oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom.

– Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, które zgodnie z zapowiedzią przeznaczone są dla doświadczonej dramatem pożaru rodziny naszej wspólnoty. W pomoc poszkodowanym włącza się także Koło Gospodyń z Baboszewa, które na ten cel zorganizuje kiermasze ciast: w niedzielę 11 czerwca w Dziektarzewie, podczas zawodów strażackich oraz 18 czerwca w Goszczycach, podczas Rajdu Rowerowego. Osoby, które chciałby pomóc piekąc ciasta, mogą się zgłaszać do Pań z Koła Gospodyń.

Nabożeństwo Fatimskie. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na różaniec i Nabożeństwo Fatimskie na g. 20.00. Pamiętajmy, aby na procesję zabrać ze sobą świece.

Poświęcenie ziół i wianków. W czwartek tzw. „ostatni nieszpór” – czyli zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone zioła i wianki. Mszę zakończy procesja eucharystyczna – zapraszamy asystę procesyjną.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek, 16 czerwca, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 18 czerwca po Mszy św. o g 17.00

Pierwsza Komunia i Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W niedzielę 18 czerwca po Mszy św. o g. 10.00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku będą przystępować do I Komunii oraz Odnowienia Przyrzeczeń. W związku z pytaniami, które już się pojawiają, ustalimy termin tych uroczystości.

Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alicję Nowakowską i Stanisława Płatka. Niech Bóg obdarzy ich łaską nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…