1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy kierując się sercem i miłością bliźniego włączyli się w pomoc doświadczonej przez pożar rodzinie z naszej parafii. Przed tygodniem złożyliśmy na tacę ponad 22 tysiące zł. Bóg zapłać za wielkie serce i wrażliwość na ludzkie nieszczęście. Takie chwile przywracają wiarę w ludzi. Dają nadzieję i przypominają, że w naszym wędrowaniu ku zbawieniu nie jesteśmy sami – obok nas jest drugi człowiek, na którego można liczyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać w imieniu własnym i całej poszkodowanej rodziny!
  2. Wyjazd nad morze. Dobiegł końca kolejny rok formacyjny dla dzieci i młodzieży z grup parafialnych. W sobotę przeżyliśmy spotkanie przy grillu na placu parafialnym., Dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Panu Krzysztofowi Kruszewskiemu oraz zaangażowanym rodzicom.

Zwieńczeniem roku formacji będzie wyjazd nad morze. W najbliższą sobotę ponad 80 osób z grona ministrantów i scholi wyjedzie na tygodniowy wypoczynek nad morze. Wyjazd spod kościoła o g. 4.00 rano. Prosimy, aby być 15 minut wcześniej.

  1. Zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w piątek o godz. 8.15 na Mszę Świętą dziękczynną za kończący się rok szkolny. Modlić się będziemy w intencji dyrekcji naszych szkół, nauczycieli, wszystkich pracowników oraz dzieci, młodzieży i rodziców.
  2. Wieczór uwielbienia. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Tematem spotkania będą słowa: „Ojcze, naucz nas bycia… ojcem” – O tajemnicy ojcostwa w Dniu Ojca. Spotkanie rozpocznie Eucharystia o g. 18.00. W czasie adoracji po Mszy św. będzie można skorzystać z daru modlitwy wstawienniczej. Do udziału w modlitwie zapraszamy nie tylko ojców z naszej parafii, ale całe rodziny.
  3. Śmieci cmentarne. Prosimy, aby nie wyrzucać śmieci naprzeciw bramy cmentarnej: to nie jest teren parafialny I można się narazić na mandat. Przypominamy, że przy cmentarzu są dwa kontenery przeznaczone na śmieci. Umieszone zostały za szlabanem – na terenie parafialnym.
  4. Zapowiedzi. Związek małżeński pragną zawrzeć:

– Mateusz Piotr Wiśniewski par. tut i Paulina Kaftanowicz par. Nowe Miasto – zap. druga

  1. Intencje.
  2. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Bogdana Ciechanowskiego, Waldemara Kuligowskiego, Piotra Dzierżanowskiego, Zofię Kozłowską i Janinę Pydynowską.

Bóg zapłać rodzinie śp. Janiny Pydynowskiej za to, że zwróciła się do uczestników pogrzebu, aby zamiast kwiatów, które i tak za chwilę zwiędną, złożyli ofiary na cele parafialne. W ramach tego pięknego gestu złożono 717 zł.

Niech wszystkich zmarłych Bóg obdarzy łaską nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…