1. Podziękowania.

Tydzień temu święciliśmy pojazdy mechaniczne. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na środki na transportu dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy 3316 zł.

– Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne: od rodziny z Baboszewa 2 tyś. zł oraz 100 zł i spoza parafii 100 zł.

  1. Pielgrzymka rowerowa. W sobotę, 5 sierpnia, po Mszy św. o g. 7.00, wyruszy na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa z naszej parafii. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.
  2. Apel Jasnogórski. W niedzielę 6 sierpnia wyrusza z Płocka piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych, którzy chcieliby włączyć się w duchowe pielgrzymowanie, zapraszamy do udziału w Apelach Jasnogórskich. Codziennie, od 6 do 14 sierpnia, o g. 20.30 będziemy spotykać się z Maryją, zawierzając Jej nasze sprawy.
  3. Pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

– W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g. 18.00. Na pół godziny przed Mszą św. oraz podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.

– W sobotę różaniec o godz. 8.30, następnie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.

– W niedzielę przed Sumą różaniec o g. 11.15, po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną.

  1. Cmentarz. Niestety, zdarza się, że na naszym cmentarzu dochodzi do kradzieży kwiatów, zniczy, granitowych wazonów. W ostatnim czasie jedna z rodzin, która umieściła w zakupionych kwiatach nadajnik GPS, odkryła sprawcę kradzieży. W celu rozwiązania problemu, który dotyka wielu spośród nas, planujemy objęcie cmentarza monitoringiem i zamontowanie kamer. Myślę, że każdemu z nas zależy, aby chronić to niezwykle ważne i święte dla nas miejsce przed wszelkimi aktami wandalizmu. To smutne, że trzeba uciekać się do takich metod, aby chronić groby bliskich przed okradaniem.