1. Podziękowania.
– Dziękujemy gorąco Kołom Różańcowym oraz wszystkim życzliwym osobom, które powitały i ugościły wczoraj pielgrzymów wędrujących z Płońska do Sierpca. Po raz kolejny pokazaliśmy, że wiemy, czym jest gościnność i potrafimy w drugim człowieku dostrzec naszego bliźniego.
– Paniom: Jadwidze Kowalskiej i Katarzynie Kuleszy dziękujemy za piękne kwiaty ofiarowane do figury Matki Bożej.
– Bóg zapłać rodzinie z Krościna za złożoną ofiarę na Kościół wysokości 100 zł.
2. Nabożeństwo Fatimskie. Dzisiejszy wieczorny Apel będzie połączony z Nabożeństwem Fatimskim. Z tego powodu zapraszamy pół godziny wcześniej, czyli na g. 20.00.
3. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. We wtorek jedno z najważniejszych Świąt Maryjnych – Matki Bożej Zielnej. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego: o g. 8.00, 10.00, 11.45 i 17.00. Po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione zioła i kwiaty. W ten sposób podziękujemy Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
4. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Proszę także, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa. Podpisał: Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Włączając się w tę ogólnopolską akcję pomocy powodzianom, w Uroczystość Matki Bożej Zielnej będziemy mogli złożyć na ten cel ofiarę do puszek.
5. Zapowiedzi. Związek małżeński pragną zawrzeć:
– Artur Krzysztof Kornatowski i Ewelina Wichowska obydwoje z par. tut. – zap. druga;
– Mateusz Zdunowski z par. tut i Marta Majewska z par. Joniec. – zap. pierwsza;
6. Intencje
7. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sławomira Liberadzkiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…