1. Podziękowania: Wczoraj przeżyliśmy odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Sumie odpustowej przewodniczył ks. kan. dr Jan Piotrowski, kazania głosił ks. Tomasz Markowicz. Bóg zapłać za ofiary wysokości 7354 zł i 5 euro złożone na budowę nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i wszelkie dary ofiarowane na plebanię z okazji odpustu.
– Dzieciom, młodzieży, opiekunom i sponsorom dziękujemy za udział w poniedziałkowym spływie kajakowym, który rozpoczął nowy rok formacji.
– Bóg zapłać za złożoną przez uczestników wyjazdu do Włoch ofiarę wysokości 270 euro. Środki te dołożymy do zakupu nowego, potrójnego gongu, który będzie darem ołtarza od bierzmowanych.
2. Pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
– W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. Na pół godziny przed Mszą św. oraz podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.
– W sobotę różaniec o godz. 8.30, następnie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Tradycyjnie po Mszy św. udamy się z Komunią św. do chorych.
– W niedzielę o g. 11.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Ze względu na dożynki i procesję z wieńcami przed Mszą św., nie będzie procesji eucharystycznej.
3. Dożynki. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość dożynkową. Mszy św. dziękczynnej z błogosławieństwem wieńców i koszy o g. 11.45 będzie przewodniczył J. E. Ks. Biskup Mirosław Milewski.
4. Pielgrzymka do Lichenia. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez przekazanie potrzebnych danych i uiszczenie opłaty.
5. Pielgrzymka do Smardzewa. Na piątek 8 września planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie. Jeśli zbierze się odpowiednia grupa, będzie to pielgrzymka piesza. Osoby zainteresowane uczestnictwem bardzo prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
6. Pielgrzymka młodzieży do Czerwińska. 9 września Parafia św. Michała w Płońsku organizuje pielgrzymkę młodzieży z Płońska do Czerwińska. Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy na plakacie zawieszonym w gablocie przed kościołem.
7. Zapowiedzi. Związek małżeński pragną zawrzeć:
– Mateusz Zdunowski z par. tut i Marta Majewska z par. Joniec. – zap. trzecia;
8. Intencje
9. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu Bóg wezwał do siebie: śp. Jana Rokickiego oraz śp. Urszulę Szcześniak. Dziękujemy za piękny gest Rodziny śp. Urszuli Szcześniak, która poprosiła, aby uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów złożyli ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy złożyli 1480 zł. Niech Bóg obdarzy naszych zmarłych łaską nieba: Wieczny odpoczynek…