1. Podziękowania. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości Dożynkowej w naszej parafii:
– Panu Andrzejowi Oszmańskiemu z rodziną dziękujemy za przygotowanie kościoła i dekoracji;
– Panu Hubertowi Grali dziękujemy za ofiarowany na Dożynki chleb;
– Panu Marcinowi Błaszczakowi wraz z chórem i orkiestrą za oprawę muzyczną tego święta;
– Dziękujemy poszczególnym wioskom za przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych.
2. Odpust w Smardzewie. W związku z bardzo małym zainteresowaniem, rezygnujemy z pieszej pielgrzymki do Smardzewa. Zachęcamy do udziału w Sumie odpustowej, która będzie sprawowana w Sanktuarium o g. 12.00.
3. Rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o Boże błogosławieństwo dla dzieci, nauczycieli, pracowników i dyrekcji Szkół Podstawowych w Baboszewie i Mystkowie zostanie odprawiona jutro – 4 września o g. 9.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. „Niedziela z Przyjacielem”. Msza św. z udziałem dzieci w najbliższą niedzielę 10 września wyjątkowo o g. 11.45. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych. Po Eucharystii zapraszamy dzieci i młodzież z grup parafialnych i wszystkich, którzy chcieliby należeć do scholi, ministrantów, Oazy lub zespołu muzycznego, na wspólny posiłek i zabawę na placu parafialnym za plebanią.
5. Bierzmowanie. Bierzmowanie w naszej parafii przeżyjemy w sobotę 30 września o g. 11.00. Przed nami ostatni etap przygotowania:
– Animatorów grup bierzmowanych zapraszamy na konsultacje w najbliższy czwartek na g. 19.00 do sali katechetycznej.
– Indywidualne spotkania z kandydatami do bierzmowania odbędą się w sobotę 9 września od g. 9.00. Osoby, którym z różnych względów zdarzyło się nie uczestniczyć w którymś ze spotkań formacyjnych, prosimy, aby gruntownie zapoznały się z Indeksem i zawartymi w nim pytaniami.
6. Intencje.
7. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu Bóg wezwał do siebie: śp. Katarzynę Marię Machnacką. Prośmy dla niej od dar nieba. Wieczny odpoczynek…