1. Podziękowania. Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Tomaszewskiemu za pomoc i wykonane prace hydrauliczne w budynku nowej plebanii i obiektach parafialnych. Bóg zapłać!

– Dziękujemy za pomoc w organizacji wczorajszego wyjazdu naszych ministrantów na dekanalne rozgrywki piłki nożnej w Sochocinie. Zawodnikom gratulujemy dobrej gry, zajęcia drugiego miejsca w trzech kategoriach wiekowych i życzymy dalszych sukcesów.

  1. Wspomnienie św. Cecylii. W środę obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W intencji pana Marcina Błaszczaka – naszego Organisty, Scholii Parafialnej, Chóru, Zespołów Muzycznych, Orkiestry Dętej, oraz wszystkich osób zaangażowanych w posługę muzyczną w naszej wspólnocie, została odprawiona Msza św. w poprzednią niedzielę 19 listopada o g. 17.00. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
  2. Opłatek wigilijny. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, za chwilę zostanie poświęcony opłatek, którym będziemy dzielić się w podczas Wieczerzy Wigilijnej. Opłatek będzie rozprowadzany po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy, aby przekazać opłatek osobom, które nie mają możliwości odebrania go w kościele (chodzi zwłaszcza o osoby starsze, chore, samotne, które nie mogą dotrzeć do kościoła).
  3. Cmentarz. Porządkujemy już groby naszych bliskich: wyrzucamy znicze, kwiaty. Bardzo prosimy, aby nie wrzucać do kontenera żywych kwiatów, lecz składować je obok pojemnika na śmieci. Jeśli to możliwe prosimy także o zdejmowanie z nich plastikowych doniczek: w przypadku dwóch – trzech kwiatów nie jest to trudne, jednak segregowanie śmieci i sprawdzanie wszystkich kwiatów po kolei wymaga wysiłku i czasu. Drobny gest życzliwości, który może komuś pomóc – to jest właśnie chrześcijaństwo.
  4. Adwent i Roraty. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Już teraz zapraszamy na RORATY, które będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki, po roratach zapraszamy dzieci na wspólne śniadania do sali parafialnej.
  5. Pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Na pół godziny przed Mszą św. oraz podczas adoracji możliwość spowiedzi. W sobotę różaniec o godz. 8.30, następnie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. udamy się z Komunią św. do chorych. W niedzielę o g. 11.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
  6. Ogrzewanie kościoła. Podobnie, jak w ubiegłych latach chcemy ogrzewać naszą świątynię, dlatego ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczymy ogrzewanie kościoła.
  7. Rada Parafialna. W czwartek na g. 18.30 zapraszamy na spotkanie Radę Gospodarczą.

Intencje

  1. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Izabelę Karwowską oraz Stanisława Lelińskiego. Wieczny odpoczynek….