1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.
– Bardzo dziękujemy Panom Marcinowi i Krzysztofowi Karwowskim za prace remontowe na nowej plebanii i zabezpieczenie budynku warstwą izolacyjną, chroniącą przed wilgocią.
– Bóg zapłać Kołu Gospodyń Wiejskich z Baboszewa za piękny wieniec adwentowy ofiarowany do naszego Kościoła.
2. Adwent i Roraty. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu. Serdecznie zapraszamy na roraty, które odprawiamy w dni powszednie codziennie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki, po roratach zapraszamy dzieci na wspólne śniadania do sali parafialnej.
3. Opłatek wigilijny. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy nabywać opłatek na wieczerzę wigilijną.
4. „Baboszewska sobota”. 9 grudnia o g. 14.00 z okazji Dnia Wolontariusza, w Szkole Podstawowej w Baboszewie odbędzie się „Baboszewska Sobota”.
5. Świece Caritas. W zakrystii możemy nabyć świece na stół wigilijny: małe w cenie 10 zł, duże w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wsparcie działalności Caritas i pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
6. Rekolekcje adwentowe poprowadzi w tym roku ks. Adam Kowalski, wikariusz z par. św. Floriana w Proboszczewicach. Przeżywać je będziemy w dniach 22-24 grudnia, czyli jak co roku przed czwartą niedzielą Adwentu.
W tym roku czwarta niedziela wypada już w Dzień Wigilii. Będzie to pewnym kłopotem dla nas wszystkich – zwłaszcza dla zapracowanych w tym czasie Pań 😊. Ale przełożenie rekolekcji na inny czas byłoby bardzo trudne, ponieważ każda parafia ma stały termin rekolekcji i umówionych wcześniej spowiedników.
Mamy nadzieję, że każdemu z nas uda się oderwać od przedświątecznej, domowej krzątaniny, aby na kilkadziesiąt minut przyjść do kościoła, wsłuchać się w Boże słowo, skorzystać ze spowiedzi i z czystym sercem przeżyć Boże Narodzenie.