1. Serdeczne dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w przygotowanie Świąt Wielkanocnych w naszej wspólnocie parafialnej:

– Dziękujemy za ofiary złożone na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

– Panu Andrzejowi i Renacie Oszmańskim dziękujemy za woskowe świece ołtarzowe oraz za przygotowanie wystroju świątyni i stałą troskę o nasz kościół;

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w dekorację kościoła: Pani Bożenie Jąderko, Panu Sławomirowi Łukasiewiczowi, Panu Dawidowi Rajczakowi.

– Dziękujemy odpowiedzialnym za liturgię Wielkich Dni:

– na ręce Pana Marcina Błaszczaka składamy podziękowanie Chórzystom i Orkiestrze,

– dziękujemy Zespołom Muzycznym;

– Lektorom pod kierunkiem Pani Agnieszki Hadryś,

– Ministrantom,

– Asyście Procesyjnej,

– Scholi „ Perełki” wraz z Panią Agnieszką Żukowską.

– Dziękujemy wszystkim posługującym przy ołtarzu oraz grupom, które prowadziły adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

– Druhom Strażakom serdecznie dziękujemy za czuwanie przy Grobie Pańskim.

– Wielkie Bóg zapłać Panu Jerzemu Gołdonowi za transport kwiatów do Grobu Jezusa, Panu Hubertowi Hutkowskiemu za ofiarowany paschał; Pani Krystynie Gryszpanowicz za świąteczne obrusy na nasze ołtarze; Państwu Edycie i Jackowi Pomianowskim za kwiaty zasadzone w donicach wokół kościoła.

– Panu Tadeuszowi Cichockiemu dziękujemy za pomoc w pracach na cmentarzu.

– Dziękujemy wam wszystkim Siostry i Bracia za obecność, modlitwę i wspólne świętowanie zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią!

2. Post. Do przyszłej niedzieli świętujemy Oktawę Wielkanocy, dlatego w tym czasie – także w piątek – nie ma postu.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby o godz. 15.00 spotkać się w gronie rodziny i wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

4. Pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

– W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i nabożeństwo majowe. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. – od. g. 17.30. W związku z tym, że pierwszy piątek wypada bezpośrednio po Wielkanocy, przypominamy osobom obchodzącym pierwsze piątki, że ich istotą nie jest spowiedź, lecz przyjęcie Komunii Świętej. Jeśli ktoś trwa w łasce uświęcającej i ma serce czyste, nie musi przystępować do spowiedzi, lecz może przyjąć Jezusa w Komunii Świętej i w ten sposób wypełnia warunek przeżywania pierwszych piątków miesiąca.

– W sobotę różaniec o godz. 8.30, następnie „Msza Wspólnot” – za wstawiennictwem Matki Najświętszej, modlimy się za osoby należące do wspólnot parafialnych. Po Eucharystii udamy się z Komunią św. do chorych.

W niedzielę o g. 11.15 różaniec, po Sumie adoracja i Procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną.