1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kościół: od rodziny z Baboszewa 200 zł.
  2. Nabożeństwo majowe. W środę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie, w dni powszednie, na godz. 18.00.
  3. „Majowe – rowerowe”. W wybrane dni maja o g. 18.30 będziemy wyjeżdżać na rowerach spod kościoła do poszczególnych wiosek naszej parafii, które nas zaprosiły, aby wspólnie z ich mieszkańcami przeżyć nabożeństwo majowe przy figurkach. Po nabożeństwie majowym liczymy na wspólną integracją w formie zaproponowanej przez naszych gospodarzy. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie Krościn. Udamy się tam już w poniedziałek, 6 maja. Do udziału w tej inicjatywie zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale całe rodziny.
  4. Uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o g. 9.00; 11.00 i 17.00. Podczas Mszy św. o g. 11.00, za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Floriana, modlić się będziemy w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiemy, że na strażaków zawsze można liczyć w trudnych chwilach, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji.

Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Adoracja od. g. 16.30 zakończona będzie Litanią do Matki Bożej. Na pół godziny przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.

  1. Pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

– W sobotę różaniec o godz. 8.30, następnie „Msza Wspólnot” – za wstawiennictwem Matki Najświętszej, modlimy się za osoby należące do wspólnot parafialnych. Po Eucharystii udamy się z Komunią św. do chorych.

W niedzielę o g. 11.15 różaniec, po Sumie adoracja i Procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną.

  1. Zapowiedzi. Związek małżeński pragną zawrzeć:

– Michał Markiewicz, par. tut. i Joanna Krystyniak, par. św. Katarzyny w Gradzanowie – zap. II;

– Damian Górski, par. tut. i Iwona Kuligowska, par. św. Maksymiliana w Płońsku – zap. II;

– Łukasz Czajkowski, par. św. Jakuba w Uniecku i Milena Rogińska, par. tut. – zap. I.

  1. Intencje.
  2. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu nasza wspólnota pożegnała śp. Alinę Stanisławę Dzierżanowską oraz śp. Mariusza Piotrowskiego. Prośmy Boga, aby przyjął ich do chwały nieba. Wieczny odpoczynek…
  3. Pielgrzymka do Medjugorie. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach z naszej parafii, którzy wyruszyli do Medjugorie. Niech Matka Boża, której pragną się pokłonić, wstawia się za nimi u swego Syna.