1. Zesłanie Ducha Świętego, które dziś obchodzimy, to jeden z najważniejszych dni w życiu Kościoła. To Duch Święty sprawił, że wystraszeni uczniowie Jezusa wyszli z Wieczernika, aby głosić światu Ewangelię. Niech także nas umacnia swoimi darami, przemienia nasze myślenie, nasze życie. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  2. Wczoraj przeżyliśmy Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. Bardzo wiele osób z naszej wspólnoty parafialnej włączyło się w organizację tego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a ministrantom z naszej parafii, gratulujemy zwycięstwa w turnieju w kategorii „Lektor młodszy”.
  3. Odpust Parafialny. W sobotę 25 maja przeżywać będziemy Odpust ku czci naszego Patrona św. Urbana. Kazanie odpustowe będzie głosił ks. dr Piotr Wilkowski. Msze św. o g. 9.00; 11.00 i 17.00. Na sumę o g. 11.00 serdecznie zapraszamy asystę procesyjną.
  4. Pielgrzymka do Kalisza. Osoby wyruszające w sobotę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu informujemy, że wyjazd spod kościoła o g. 7.45.
  5. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego przeżyjemy w najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.45.

Pierwsza próba dla dzieci odbędzie się w poniedziałek 20 maja o g. 18.40.

Spowiedź dzieci i ich rodzin: w czwartek o g.16.00 – klasa 3a; w piątek o g. 16.00 – klasa 3b.

  1. „Majowe – rowerowe”. W minionym tygodniu przeżyliśmy nabożeństwo majowe w Sokolnikach Nowych i w Cieszkowie Kolonii. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólną modlitwę. W najbliższą środę 22 maja udamy się do Mystkowa a w sobotę – w dniu Odpustu do Cieszkowa Starego. Zakończymy nasze rowerowe pielgrzymowanie do figurek w poniedziałek 27 maja w Rzewinie. Tradycyjnie wyruszamy spod kościoła o g. 18.15.
  1. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alina Piechota. Wieczny odpoczynek…