1. Podziękowania. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Korzybia, którzy przy okazji poświęcenia odnowionej figury przydrożnej złożyli ofiarę na kościół wysokości 700 zł.

  – Wielkie Bóg zapłać Paniom: Annie Bluszcz i Agnieszce Żukowskiej za kompleksowe posprzątanie sal parafialnych, z których korzystają wszystkie grupy naszej wspólnoty.

  – Dziękujemy Państwu Joannie i Grzegorzowi Dynek oraz Edycie i Jackowi Pomianowskim za piękne kwiaty ofiarowane do kościoła.

  1. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dzisiaj o g. 11.45 przeżyjemy (-liśmy) Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego klas IV. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować to wydarzenie. Dzieci zapraszamy na „Biały Tydzień” – do środy, codziennie na g. 18.00.
  2. 3. Boże Ciało. W najbliższy czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o g. 8.00; 10.00, 11.45 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.45 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, aby wyznać naszą wiarę i zaprosić Chrystusa do naszego życia.

  Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy, podobnie jak w latach poprzednich: przy domach p. Leśniewskich, blokach, Państwa Dąbrowskich i Państwa Siejka.

  Zapraszamy asystę procesyjną, grupy parafialne, dzieci komunijne. Druhów strażaków tradycyjnie prosimy o zabezpieczenie trasy i zaangażowanie w procesję.

  1. Pierwsza Komunia Święta. Uroczystość Pierwszej Komunii przeżyjemy w najbliższą niedzielę o g. 11.45. Pierwsza próba w poniedziałek o g. 16.00. Spowiedź dzieci i rodzin: w piątek o g. 16.00. W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji spowiadających się dzieci. Ze względu na spowiedź w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. „Majowe – rowerowe”. W minionym tygodniu przeżyliśmy nabożeństwo majowe w Mystkowie i Cieszkowie Starym. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę i gościnność. Jutro udamy się do Rzewina, gdzie zakończymy nasze rowerowe spotkania z Maryją. Tradycyjnie wyruszamy spod kościoła o g. 18.15.
  3. Lednica. Wyjazd dzieci i młodzieży do Lednicy w sobotę o g. 9.00 spod kościoła.
  4. Odwiedziny chorych. Ze względu na wyjazd do Lednicy, chorych wyjątkowo odwiedzimy nie w sobotę, ale w piątek od. g. 9.00.
  5. Pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

  -W sobotę różaniec o g. 8.30, następnie Msza Wspólnot.

  W niedzielę, w związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na adorację i różaniec o g. 9.30. Ze względów organizacyjnych nie będzie procesji.

  1. Pielgrzymka do Świętej Wody. W sobotę 15 czerwca planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, połączoną ze zwiedzaniem Białegostoku. Koszt wyjazdu to 150 zł. Zapisywać się możemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  2. Zapowiedzi. Związek małżeński pragną zawrzeć:

  – Patryk Biegaj i Katarzyna Ewa Domańska, oboje par. tut. – zap. III.

  – Wojciech Karpiński i Izabela Gelnicka, oboje par. tut. – zap. I

  1. Intencje.
  2. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Morawską. Serdecznie dziękujemy rodzinie zmarłej za decyzję, aby uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów złożyli ofiary na kościół. Bóg zapłać za złożone ofiary wysokości 920 zł. Oddajmy śp. Barbarę Dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…