1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, orkiestrze, straży pożarnej, tym, którzy udekorowali swoje domy, aby dać wyraz wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy, często anonimowym osobom, które zbierały i przekazywały kwiaty do sypania.

– Wczoraj odbyło się kolejne już spotkanie młodych „Lednica 2000” z udziałem dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu opiekunom i zaangażowanym rodzicom.

– Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w pięknym i godnym przygotowaniu tego wydarzenia.

– Bóg zapłać Państwu Irenie i Bogdanowi Pietruszewskim za ziemię ogrodową ofiarowaną do rabat i donic przykościelnych.

      1. Poświęcenie ziół i wianków. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała czyli tzw. „ostatni nieszpór”. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone zioła i wianki. Mszę zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy asystę procesyjną.
      2. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek, 7 czerwca, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca – ze względu na wcześniejszy ślub, możliwość spowiedzi będzie w czasie Mszy św. oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
      3. Wyjazd na strzelnicę. W sobotę 8 czerwca ministranci, którzy sumiennie uczestniczyli w swoich dyżurach wyjadą na strzelnicę. O godzinie wyjazdu ks. Dawid poinformuje zainteresowanych na grupie ministranckiej.
      4. „Słodka Niedziela”. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dzieci i młodzież z Oazy zapraszają na ciasto i watę cukrową. Zebrane przy tej okazji środki przeznaczą na swoją formację.
      5. Taca z przyszłej niedzieli, zgodnie z decyzja Biskupa Płockiego, przekazana zostanie na cele diecezjalne.
      6. Pielgrzymka do Świętej Wody. W sobotę 15 czerwca planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, połączoną ze zwiedzaniem Białegostoku. Koszt wyjazdu to 150 zł. Pozostały ostanie wolne miejsca. Osoby, które się zapisały prosimy o podanie numeru pesel i uiszczenie opłaty do końca tygodnia.
      7. Intencje.
      8. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Kowalkowskiego. Niech Bóg obdarzy go łaską nieba. Wieczny odpoczynek…