1. Bardzo dziękujemy opiekunom za troskę o dziewczynki ze scholi i ministrantów podczas wczorajszego wyjazdu do Warszawy na pokaz klocków Lego na Stadionie Narodowym.

– Bóg zapłać Panu Dawidowi Rajczakowi za wykonanie drewnianej kredensji na naczynia liturgiczne do prezbiterium naszego kościoła.

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ta niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Taca, zgodnie z zapowiedzią, przeznaczona jest na Caritas Diecezji Płockiej.
  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne za tydzień po Mszy św. o g. 10.00. Dzisiaj o g. 11.00 w salce katechetycznej będzie można złożyć zamówienie na albę komunijną.
  3. Godzina z Jezusem, czyli comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem, w piątek 17 kwietnia po Mszy św. wieczorowej.
  4. Wizytację kanoniczną naszej parafii przeżyjemy we wtorek 28 kwietnia. Cały ten dzień spędzi razem z nami ks. Biskup Mirosław Milewski, który odwiedzi jedną z naszych szkół, kogoś z chorych, do których jeździmy z Komunią św., spotka się przedstawicielami grup parafialnych, będzie się modlił razem z nami i za nas.

Już teraz zapraszamy serdecznie na dwa główne wydarzenia tego dnia: modlitwę za zmarłych na cmentarzu o g. 15.00 oraz sprawozdanie z życia parafii i Mszę św. w naszej intencji o g. 17.15 w kościele. Ufamy, że nie zabraknie nas na Eucharystii – takie wydarzenie, jak wizytacja,  przeżywamy raz na sześć lat.

  1. Odpowiadając na liczne pytania o kamień, który pojawił się na cmentarzu przy bramie głównej, pragnę poinformować, że w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Baboszewie przeżywać będzie 100-lecie swego istnienia. W związku z tym zdecydowano, że wydarzenie to upamiętni specjalny pomnik. OSP zwróciła się z prośbą do parafii o udostepnienie wskazanego miejsca i jest w trakcie realizacji projektu.
  2. „Majowe – rowerowe”. Podobnie, jak w poprzednich latach, chcielibyśmy przeżyć „nabożeństwo majowe” przy figurkach z mieszkańcami wiosek naszej parafii. Jeżeli mieszkańcy którejś z wiosek chcieliby nas zaprosić, bardzo prosimy o informację. Przypominamy, że istotą naszych spotkań jest wspólna modlitwa, a wszystko inne to tylko dodatek, który może być, ale wcale nie musi.
  3. Odeszli do wieczności. Jutro o g. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Bogusza Andrzeja Skalskiego z Cieszkowa Nowego. Bóg zapłać rodzinie, która prosi, aby zamiast kwiatów uczestnicy pogrzebu złożyli ofiary na kościół. Niech Dobry Bóg obdarzy zmarłego łaską nieba: Wieczny odpoczynek…