Ogłoszenia parafialne, III N. Wielkanocna 19 kwietnia 2026r.

 Dziękujemy za pomoc w organizacji wczorajszego rajdu rowerowego i grilla dla ministrantów naszej parafii.

– Państwu Ewie i Andrzejowi Przetackim serdecznie dziękujemy za ofiarę na cele parafialne wysokości 1000 złotych.

– Bóg zapłać Państwu Irenie i Bogdanowi Pietruszewskim za ziemię ogrodową ofiarowaną do donic przykościelnych oraz środki ochrony roślin.

  1. Dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego zapraszamy na spotkanie za tydzień po Mszy św. o g. 10.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę po Mszy św. o g. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki na pół godziny przed pierwszą Mszą św. wieczorową adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Drogę Światła przeżyjemy w najbliższy piątek po Mszy św. o g. 18.00. W Wielkim Poście przezywamy w kościołach Drogę Krzyżową, jej odpowiednikiem jest Via Lucis, czyli Droga Światła sprawowana w kościołach w Okresie Wielkanocnym. To nabożeństwo skupia się na 14 stacjach przedstawiających wydarzenia po Zmartwychwstaniu Jezusa aż do Zesłania Ducha Świętego.
  4. Dzień modlitwy o urodzaje przypada w sobotę w święto Św. Marka Ewangelisty. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracujących na roli.
  5. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Olsztyna zaplanowana jest na sobotę 16 maja. Pozostały jeszcze trzy wolne miejsca, gdyby ktoś był zainteresowany wyjazdem, zapraszamy do kancelarii bądź zakrystii.
  6. „Majowe rowerowe” przeżyjemy w Krościnie w sobotę 9 maja. Już teraz serdecznie dziękujemy za zaproszenie mieszkańcom Krościna.
  7. Zapowiedzi. Związek małżeński pragną zawrzeć:

– Wojciech Kosiński, par. Sarbiewo i Karolina Kruszewska, par. tut. – zap. I;

– Maciej Martynowski, par. tut. i Marika Kubiak, par. św. Jadwigi w Kutnie – zap. I

  1. Intencje.
  2. Odeszli do wieczności. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Bogusza Skalskiego z Cieszkowa Nowego, Krystynę Kowalską z Baboszewa, Stanisława Przechodzkiego z Cieszkowa Starego, Jadwigę Bartnikowską ze Zbyszyna oraz Marię Urszulę Unierzyską z Baboszewa.

Dziękujemy Rodzinom zmarłych: Bogusza Skalskiego oraz Krystyny Kowalskiej, które prosiły, aby uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów złożyli ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy na pierwszym z pogrzebów złożyli 1120 zł, na drugim 900 zł.

Niech Bóg obdarzy naszych zmarłych łaską nieba: Wieczny odpoczynek…